Adw. Piotr Paduszyński

Ukończył Prawo (1991) i Socjologię (1995) na UŁ. W 1990 r. pracował w Urzędzie Rady Ministrów przy organizacji i obsłudze posiedzeń Rady Ministrów. W latach 1992-1996 aplikował w Izbie Łódzkiej. Praktykę adwokacką rozpoczął 1 marca 1996 r. jako najmłodszy adwokat w Polsce. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, wcześniej pracował w ramach spółki cywilnej, a także spółki partnerskiej. Od 10 lat wykłada dla aplikantów zagadnienia prawa cywilnego materialnego i procesowego, egzaminuje na kolokwiach z prawa cywilnego, na lata 2020-2021 powołany do składu Komisji przeprowadzającej egzamin adwokacki. Wcześniej przez dwie kadencje był członkiem Zespołu Wizytatorów ORA w Łodzi. Członek ORA w Łodzi, przewodniczący Komisji Doskonalenia Zawodowego.

Od kilku lat komentuje różnego rodzaju zagadnienia prawne w Radiu Łódź, TOK FM i TVP Łódź, pisuje felietony do „Rzeczpospolitej”. Był jednym z inicjatorów nadania imienia śp. Prezes Joanny Agackiej-Indeckiej placowi przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi. Prowadzi pro bono zajęcia z prawa dla licealistów. Współprzewodniczy Komitetowi Społecznemu Budowy Pomnika kpt.S.Pogonowskiego – bohatera Bitwy Warszawskiej.

Żonaty, ma troje dzieci. Włada językami angielskim i rosyjskim. Interesuje się historią i psychologią społeczną, lubi podróżować, zwiedził większość Europy, część Afryki, Chin, samotnie przejechał z plecakiem całą Rosję.