Adw. Natalia Klima-Piotrowska

Adwokat od 2006 roku, mediator od 2020 roku, specjalizuje się w prawie nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych, zarządzania nieruchomościami, prawie cywilnym i rodzinnym, a także w sprawach z zakresu ochrony praw człowieka.

W latach 2011-2020 zastępca rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej
w Katowicach. Od 2017 roku członkini Zespołu ds. Praw Kobiet przy NRA.
W lutym 2021 r. wybrana na członkinię Okręgowej Rady Adwokackiej
w Katowicach. Od 2019 roku członkini Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy.

Angażuje się w inicjatywy edukacyjne: od 2017 roku uczestniczy w organizowanym przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy „Tygodniu Konstytucyjnym”, była panelistką w debacie „Czy warto bronić każdego” na festiwalu Pol’and’rock, współorganizuje w Katowicach Śląską Kafejkę Prawną. Obrończyni pro bono osób represjonowanych za udział w Czarnym Proteście, pikietach antyfaszystowskich, a także organizatorka i koordynatorka Śląskiej Tarczy Adwokackiej udzielającej pro bono pomocy prawnej uczestniczkom i uczestnikom protestów odbywających się w miastach Śląska i Zagłębia.

Za zaangażowanie w obronę wolnych sądów oraz Zabrzańskich Nauczycielek otrzymała pierwsze wyróżnienie w konkursie Kobieta Adwokatury 2017. Nadto wraz z grupą adwokatów i radców prawnych została w 2019 r. uhonorowana za swoją działalność przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. W sierpniu 2020 r. otrzymała nagrodę w plebiscycie Stowarzyszenia „Defensor Iuris” dla adwokata-społecznika.