MacLawyer – Ilustrowany Adwokacki Magazyn Publicystyczny- jest tytułem prasowym zarejestrowanym w Sądzie Okręgowym w Poznaniu za numerem RPR 2744, wydawanym w sieci. MacLawye® jest całkowicie niezależnym, bogato ilustorowanym adwokackim portalem publicystycznym wydawanym od XIV lat przez mecenasa  Jerzego Marcina Majewskiego, który przyjmuje pełną odpowiedzialność za publikowane treści, wybór tematów i oprawę graficzną magazynu.

Staramy się być głosem Adwokatów a nie Adwokatury rozumianej instytucjonalnie; stąd nasze publikacje są często krytyczne wobec samorządu adwokackiego i  mamy nadzieję, że ta krytyka wzmacnia samorząd adwokacki, bez którego nie ma Adwokatury Polskiej.

Podejmujemy tematykę problemów nurtujących środowisko adwokackie, warunków wykonywania zawodu, stawek adwokackich, komunikacji organów samorządu ze środowiskiem, kosztów aplikacji i ubezpieczenia aplikantów, szkoleń.

Ocenę prawną wydarzeń politycznych przedstawimy z adwokackiego punktu widzenia i w ten sam sposób oceniamy wpływ polityki na stanowienie prawa.

http://adwokatmajewski.pl